ögretmenin ab projesinden...Doğrudan Temin Hizmet Alı...Çarşı ve Mahalle Bekçiliğ...Gelir İdaresi Başkanlığı ...Bütünleşik Kamu Mali Yöne...Kamu İdarelerinde Stratej...Kadroya Alınacak Taşeron ...Garanti Belgesinden Damga...Devlet Memurları Öğle Yem...657 4/B Sözleşmeli Person...Taşeron İşçilerin Kadroya...ÖZEL HİZMET TAZMİNATIasgari ücret işçilik fark...2018 yılı maaş ver,ieriDevlet Memuru Olarak Çalı...

Gönderen Konu: ihale  (Okunma sayısı 410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi MY

  • İleti: 121
  • Cinsiyet: Bay
  • MUSTAFA YÜKSEL
ihale
« : 08 Kasım 2017, 10:06:34 »
 üstadım Önümüzdeki hafta elktrik alım ihalemiz vardı mevzuat değişikliğinden dolayı abone sayısında ve kwh da azalma olacak ihale sürecinde neler yapılabilir.

Çevrimdışı Ahmet KORKUT

  • .....
  • İleti: 1155
  • Cinsiyet: Bay
    • www.kamumaliyonetimi.org
ihale
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2017, 12:45:48 »
üstadım Önümüzdeki hafta elktrik alım ihalemiz vardı mevzuat değişikliğinden dolayı abone sayısında ve kwh da azalma olacak ihale sürecinde neler yapılabilir.

Merhaba.
Zeyilname düzenleme süresi geçiş olduğundan üç seçeneğiniz var.
1- İhale iptali
2- Sözleşme imzalayıp; 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu 24üncü maddeyi uyguyamak. 
Alıntı
Sözleşme bedelinin % 80'inden daha düşük bedelle tamamlanacağı anlaşılan işlerde, yüklenici işi bitirmek zorundadır. Bu durumda yükleniciye, yapmış olduğu gerçek giderleri ve yüklenici kârına karşılık olarak, sözleşme bedelinin % 80'i ile sözleşme fiyatlarıyla yaptığı işin tutarı arasındaki bedel farkının % 5'i geçici kabul tarihindeki fiyatlar üzerinden ödenir.
3- Biraz daha karışık ama yine sözleşme imzalayıp sözleşmenin şartları gerekleşmediği anlaşıldığında 659 sayılı Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu idareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde sulh yoluna gitmek.

İyi çalışmalar.