Kamu Mali Yönetimi Platformu

KİK Duyuru - Hizmet alımı ihaleleri iş tanımı ve ihale bilgilerinin EKAP’a kaydı(Okunma sayısı 330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


      Merhabalar ,

    Aşagıdaki   Kık duyurusuna göre  doğrudan temin ile alınan   hizmet alımı için  doldurulması gereken bir form mudur tereddüt yaşadık  ilgili arkadaşlar EKAP 'da göremediklerini söylediler ...
   
     Cevaplar için şimdiden teşekkürler.HİZMET ALIMI İHALELERİNDE İHALE BİLGİLERİNE İLİŞKİN FORMUN DOLDURULMASI    (3 Mayıs )
Paylaş!

Kamu İhale Genel Tebliğinin “Hizmet alımı ihalelerinde iş tanımı ve ihale bilgilerinin EKAP’a kaydedilmesi” başlıklı 69.2 inci maddesi ile hizmet alımı ihalelerinde, Kurum tarafından hazırlanan ve işçilik giderinin yaklaşık maliyet içerisindeki ağırlık oranı, işin sürekli nitelik taşıyıp taşımadığı gibi bilgileri içeren formun, idareler tarafından doldurularak EKAP’a kaydedilmesi ve formun bir örneğinin, ihale işlem dosyasında saklanması gerektiği düzenlenmiş olup, 4734 sayılı Kanunun 62 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında hizmet alımının, personel çalıştırılmasına dayalı olup olmadığının ya da niteliği itibarıyla bu sonucu doğurup doğurmadığının tespitinin, bu formda yer alan beyanlar esas alınarak yapılacağı ifade edilmiştir.

Bu çerçevede söz konusu formun;

a. 4734 sayılı Kanunun 62 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında yer alan idarelerin 4734 sayılı Kanuna göre gerçekleştirdiği tüm hizmet alımı ihalelerinde zorunlu olarak EKAP üzerinden doldurulması gerekmektedir.
b. Doğrudan temin yöntemi ile gerçekleştirilen hizmet alımları ile (a)’da belirtilenler dışında kalan hizmet alımı ihaleleri açısından ise ihale ya da doğrudan temin işlemleri menüsündeki hazır belgeler bağlantısı içerisinden kullanıcı bilgisayarlarına indirilerek doldurulabilmesine imkân sağlanmıştır.

Tüm idarelere önemle duyurulur.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 21:14:16 Gönderen: Ahmet KORKUT »