Kamu Mali Yönetimi Platformu

sözleşme (Okunma sayısı 684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sözleşme : 01 Aralık 2017, 17:10:30
üstadlarım harcama yetkisi devredilen yardımcı aynı zamanda ihale sözleşmesini imzalayabilirmi? (doğrudan temin- kdv dahil  yetki devri sınır tutarını geçmiyor.)

Yasal dayanakları nedir.?




sözleşme Yanıtla #1 : 05 Aralık 2017, 00:16:52
Kamu İhale Genel Tebliği

Alıntı
Madde 5- İhale yetkilisi ve ihale komisyonu
5.1. 4734 sayılı Kanunun “Tanımlar” başlıklı 4 üncü maddesinde “ihale yetkilisi”; idarenin, ihale ve harcama yapma yetki ve sorumluluğuna sahip kişi veya kurulları ile usulüne uygun olarak yetki devri yapılmış görevlileri olarak belirlenmiştir. İdarelerin bu yetkilere sahip kişi, kurul veya görevlileri ise, kendi mevzuatlarında belirlenmektedir. Bu nedenle, idarenin tabi olduğu mevzuat çerçevesinde, ihale yetkilisinin idarelerce belirlenmesi gerekmektedir.