Kamu Mali Yönetimi Platformu

Fiili çalışma(Okunma sayısı 7876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fiili çalışma : 15 Aralık 2016, 16:06:51
iyi günler üstadlarım
Fiili çalışma ve Fiilen çalışmayla ödenecek durumlar hakkında detaylı bilgiler edinmek istiyorum.
İlgili mevzuat görüş ve kararlardan paylaşabilirmisiniz ?

İyi çalışmalar

Fiili çalışma Yanıtla #1 : 15 Aralık 2016, 17:57:34
iyi günler üstadlarım
Fiili çalışma ve Fiilen çalışmayla ödenecek durumlar hakkında detaylı bilgiler edinmek istiyorum.
İlgili mevzuat görüş ve kararlardan paylaşabilirmisiniz ?

İyi çalışmalar
Merhaba. Hangi mevzuata göre bilgi ve doküman arıyorsunuz?

Fiili çalışma Yanıtla #2 : 16 Aralık 2016, 08:10:08
ÜSTADIM ÖNCELİKLE KAVRAM SONRA VEKALET İLE İLGİLİ
HAFTA SONU GÜNLERİ FİİLİ ÇALIŞMAYA GİRİP GİRMEDİĞİNİN ANALİZİ

Fiili çalışma Yanıtla #3 : 16 Aralık 2016, 10:01:44
ÜSTADIM ÖNCELİKLE KAVRAM SONRA VEKALET İLE İLGİLİ
HAFTA SONU GÜNLERİ FİİLİ ÇALIŞMAYA GİRİP GİRMEDİĞİNİN ANALİZİ

Fiilen çalışma kavramını tek bir mevzuatta bulmak zor. Her mevzuatın kendi tanımlaması var. Örneğin İş Kanununa göre çalışma süreleri, fiilen çalışma süresinden sayılan haller farklı, Devlet Memurları Kanununa göre farklıdır. 
Devlet Memurları Kanunununda da kanun maddeleri arasında farklı uygulamalar olabilmektedir. Ama genel uygulama "süre" yani görevlendirilen tarihler arasında geçen gün sayısı olarak kabul edilir.
Vekalet ile görevlendirmelerde süre belirtilmiş ise başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki gün sayısı dikkate alınır.
Vekalet ile görevlendirmelerde süre belirtilmemiş ise; ilgili görevlendirmede belirtilen hallerin gerçekleşmesi halinde bu süre sorar. Örneğin açığa alınan bir memur yerine vekaleten görevlendirilenler yeni bir  görevlendirme yapılana kadar o görevi vekil olarak yürütürler. Yeni atamanın kendisine tebliğ/tebellüğ edilmesi halinde aradaki süre vekalet süresidir.
Kolay gelsin.