Kamu Mali Yönetimi Platformu

Hizmet Alım İhalelerinde Kontrol Ve Kabul Komisyonları(Okunma sayısı 7682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Süreklilik arz eden hizmet alım ihalelerinde kontrol ve kabul komisyonu üyelerine maaş dönemi %5 fazla ödeme yapılır bu ödeme ihalenin ilk kabul imzası karşılığı tek seferlik mi ödenir yoksa her kabul de kişilere komisyon ücreti vermek gerekir mi ?Hizmet Alım İhalelerinde Kontrol Ve Kabul Komisyonları Yanıtla #1 : 14 Aralık 2016, 12:16:46
Süreklilik arz eden hizmet alım ihalelerinde kontrol ve kabul komisyonu üyelerine maaş dönemi %5 fazla ödeme yapılır bu ödeme ihalenin ilk kabul imzası karşılığı tek seferlik mi ödenir yoksa her kabul de kişilere komisyon ücreti vermek gerekir mi ?

Merhaba. Sanırım Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikteki hükümden bahsediyorsunuz.

Personele bu yönetmelik kapsamında; yönetmelik ekinde yer verilen Ek-5 sayılı listede belirtilen görevleri yerine getirmesi halinde ilgili dönem için tabloda öngörülen oranlarda ilave ek puan verilir.

Muayene komisyonu üyelerine görevlerine "Görevlendirildiği sürece" (inceleme heyeti, ihale-satın alma ve muayene komisyonu üyeliklerinden verilecek ek puan toplamı % 20’yi aşmamak üzere) sağlık tesisi puan ortalaması üzerinden verilecek  oran  % 5 artırılarak ödeme yapılır.
Yani görevlendirme devam ettiği sürece bu ödemeden ilgili faydalanabilir.

Kolay gelsin.