Kamu Mali Yönetimi Platformu

5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu      4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu      6245 Sayılı Harcırah Kanunu      657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu      Diğer Mali Mevzuat

Pazarlık Usulü İhaleye Çıkılması.(Okunma sayısı 3946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pazarlık Usulü İhaleye Çıkılması. : 29 Şubat 2016, 10:15:57
idare pazarlık usulü ile ihaleye çıkması durumunda komisyon üyeleri eğer şartlar oluşmamış ise ihalenin şekline karşı çıkabilirmi. 39.maddeye göre komisyon üyeleri ihalenin şekline karşı çıkıp bütün teklifleri red edebilirmi. Komisyon üyelerinin ihale şekliyle ilgili sorumluğu nedir. Bununla ilgili bilgi,belge, mahkeme kararı vb. varmı paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Pazarlık Usulü İhaleye Çıkılması. Yanıtla #1 : 09 Mart 2016, 09:50:12
İlim Meclislerinde Aradım Kıldım Talep,İlim Geride Kaldı İlle EDEP İlle EDEP.

Pazarlık Usulü İhaleye Çıkılması. Yanıtla #2 : 10 Mart 2016, 08:22:30
Üstadım verdiğiniz bilgi için teşekkürler. 4734 sayılı kanunun 39.maddesine istinaden komisyon üyeleri pazarlık usulü yapılmasına karşı çıkıp ihaleyi iptal etme yetkisi var denerek bilirkişi raporunda komisyon üyeleride sorumludur denmiş. Bu maddeye göre ihaleye şeklinin belirlenmesinde komisyon üyeside sorumlu tutulmuş. Belirttiniz konuda kişi sanki görüşlerini belirtmiş dayanak belirtmediği için bu yorumu çıkarttım.

Pazarlık Usulü İhaleye Çıkılması. Yanıtla #3 : 07 Kasım 2016, 01:52:11
 21 d pazarlık usülü ihalelerde davetlileri ekap üzerinden mi davet edeceğiz yoksa faks ve e posta ile de davet edebilir miyiz? Mevzuatta kesin bir bilgi bulamadım...